/fotografovani/virtualni-prohlidka.html

Marek Mantič

Virtuální prohlídka

Nacením
Přijedu
Nafotím
Odevzdám
Vyfakturuju

Nabízím vytvoření virtuálních prohlídek pro vaši provozovnu. Panoramatická prohlídka umožní více zviditelnit vaši firmu v očích zákazníků.
Máte několik možnosti kam virtuální prohlídku umístit. Například jako 360° fotografii na mapách googlu u vaší pobočky, nebo třeba jako příspěvek na stránkách Facebooku, ale asi nejlepší volbou je umístit virtuální prohlídku na vaše stránky a doplnit ji informacemi.
Bohužel od roku 2023 již google neumožňuje umístit „průchozí“ virtuální prohlídku do svých map. Nyní již můžete umístit pouze jednu fotografii bez možnosti prohlídkou procházet. Dříve bylo možné se mezi jednotlivými lokacemi pohybovat jak můžete vidět níže v referencích. Tyto prohlídky nelze již nyní přidávat, ale pořád si můžete nechat vytvořit takovou prohlídku přímo na vaše stránky.
Dobrou vlastností virtuální prohlídky ve vaší firmě je, že i ostýchavý zákazník si může prohlédnout vaši prodejnu, restauraci či sklad a ujistit se, že jste pro něj vhodný partner pro nákup, návštěvu či obchod.
Vaši virtuální prohlídku si také kromě google map můžete umístit na své webové stránky, kde máte víc možností popsat jednotlivé lokace, které jsou nafoceny.

Jak funguje virtuální 360° prohlídka

Virtuální prohlídka se skládá z jednotlivých bodů. Mezi těmito body jde pak v prohlídce procházet. Každý bod je sférická 360° fotografie která zabírá veškeré okolí. Cílem prohlídky je pak nafotit dostatečný počet 360° fotografií tak, aby byla pokryta celá provozovna. Následně se jednotlivé fotografie (body virtuální prohlídky) propojí a vznikne tak síť ve které se může návštěvník pohybovat.

Jak poznat kvalitu

Tvorbou 360° fotografií se zabývám již několik let, můžu tedy zaručit preciznost a kvalitu.

  • Veškeré fotografie pořizuji digitální zrcadlovkou
  • Spoje fotografií jsou pečlivě retušovány, aby je nebylo možné poznat
  • Stativ je pečlivě vyretušován, při pohledu dolů tedy nevidíte nohy stativu a ani logo či černý nebo rozostřený kruh (což mnoho virtuálních prohlídek nemá)
  • Pokud tomu podmínky dovolují je bod řešen jako HDR fotografie takže jsou dobře viditelné i přesvětlené či stinné místa na fotografii
  • Taktéž mám certifikát Google street view – Dobrý fotograf, které potvrzuje, že to s prohlídkami myslím vážně a jsem v tomto oboru profesionál.
Google dobrý fotograf - Marek Mantič

Jak probíhá realizace

Po stanovení ceny a rozsahu se domluvíme na vhodném termínu nafocení. Je vhodné přizpůsobit termín jak světelným podmínkám tak pohybu na provozovně či firmě. Nejlepší je pokud jsou místnosti bez lidí a vypadají tak jak je běžně vidí návštěvník. Samozřejmě pokud je to žádoucí tak se můžou na fotkách vyskytovat i návštěvníci či zaměstnanci, ovšem google požaduje rozmazání jejich obličejů. Nejlepším a nejčastějším časem pro fotografování je tak realizace před otevírací dobou.
Doba potřebná k pořízení fotografií se liší podle světelných podmínek, neměla by však přesáhnout 15 minut na jednu fotografii (většinou je to však ani ne 5 minut).
Následně fotografie zpracuji a pošlu vám odkaz s ukázkou jak jednotlivé fotografie vypadají. Jakmile je schválíte vytvořím vám buď prohlídku pro vaše stránky nebo vám pošlu finální fotografie které si umístíte kam budete chtít.

Ceny

Ceny se liší dle počtu fotografií, požadovaných služeb a dopravy. Snažím se, aby byla cenová nabídka na míru. Mnohdy se stane, že předpokládaný počet fotografií je změněn ať už nahoru nebo dolu dle reálných prostor provozovny (například zjistíte, že chcete nafotit ještě příjezdovou cestu).

Zde je tabulka cen ze které vycházím v kalkulaci, ceny se však mohou lišit dle konkrétních prostor a požadavků

Fotografování virtuální prohlídky Cena
1 bod virtuální prohlídky 1400 Kč
2 – 5 bodů prohlídky 3500 Kč
6 – 10 bodů prohlídky 6000 Kč
Více než 10 bodů Cena individuálně
Doplňkové služby Cena
Umístění do map google Fotografie vám předám abyste je mohli přidat jménem vlastní společnosti.
Vytvoření prohlídky pro umístění na vaše webové stránky 1500 Kč (do 4 fotografií, více pak individuálně)
Individuální fotografování 600 Kč / hodinu
Doprava nad 50 km (z Ostravy) 8 Kč / km
Slevy Výše slevy
Přefocení již mnou vytvořené prohlídky 20 %
Rozšíření stávající mnou vytvořené prohlídky 20 %

Pokud máte nějaké dotazy neváhejte mě kontaktovat.

ReferenceVirtuální prohlídka • Fotografování • Marek Mantič - Fotograf 📷 Obsah a fotografie © 2012–2024 Marek Mantič
Fotografie jsou dle zákona majetkem autora a nesmí být publikovány ani jinak šířeny bez jeho předchozího souhlasu.